Riaušės Vilniuje – ar tikrai naudinga?

Sausio 16-tą taikus mitingas prie Lietuvos seimo virtęs riaušėmis tapo pratęsimu Latvijoje ir Bulgarijoje vykusiems neramumams. Man tai kartu dalele primena 2005-ūjų metų “mitingus” Prancūzijoje. Gerai bent tiek, kad kas vyko Vilniuje, neprilygo tai toli gražu neprilygo tuometiniams mąstams, kurie privertė N.Zarkosy paskelpti “nulio tolerancijos” (zero tolerance) politiką.

Tačiau ar ko nors tokiais veiksmais mes tikrai pasiekiame? Be žalos, manau, daugiau nieko. Šios dienos riaušininkų padaryti nuostoliai siekė 2 mln. litų (alfa.lt), kuriuos vėliau greičiausiai teks apmokėti ne kam kitam, bet tiem patiem mokesčių mokėtojam. Nemažai daliai tų, kruie patys prie to prisidėjo. O kaip jaustis tiem, kurių pastatų langai buvo išdaužyti vien dėl to, kad stovėjo netoli seimo rūmų. Net nebekalbu apie sužeistus žmones.

Taip, naujos valdančiosios daugomos įvestos reformos, mokesčių pakeitimai daugeliu atveju tikrai prasilenkia su proto ir logikos normomis, kurios leidžia suprasti Lietuvos piliečių pyktį bei nerimą dėl ateities. Bet langų bei aplinkos daužymas tikrai nieko nepakeis. Todėl visiškai pritariu Valdo Adamkaus raginimams siekti dialogo, o ne pulti su akmenimis, buteliais bei sniego gniūžtėmis.

Žiaurūs ir viską griaunantys veiksmai labai nepadėjo Prancūzijai, netikiu, kad šios riaušės gali pagelbėti Lietuvai…

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: